WSPARCIE DLA PROJEKTANTÓW - PROGRAM PARTNERSKI SMART

Program Partnerski SMART został tak skonstruowany, by dać jak najwięcej korzyści projektantom konstrukcji. Jeśli w swoich projektach używają Państwo naszych produktów stropowych - zachęcamy do podpisania umowy, która do niczego nie zobowiązuje. Uzyskają Państwo szereg korzyści oraz darmowe oprogramowanie.

KORZYŚCI PROGRAMU PARTNER SMART:

  • PEŁNA DOKUMENTACJA TECHNICZNA OFEROWANYCH PRODUKTÓW
  • INTUICYJNE, DARMOWE NAKŁADKI NA PROGRAMY AUTOCAD®, ZWCAD®, ŁATWE PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW STROPOWYCH
  • FACHOWA POMOC KONSTRUKTORA PRZY PAŃSTWA PROJEKCIE
  • KSIĄŻKA DOC. DR INŻ. ARTURA KISIOŁKA – RYNEK STROPOWY W POLSCE
  • UNIKATOWA KOLEKCJA 6 KUBKÓW – ŚWIATOWI ODKRYWCY
  • BEZPŁATNE ZAPROSZENIA NA NASZE SZKOLENIA I EVENTY
  • WYMIERNE KORZYŚCI FINANSOWE – BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ

APLIKACJE DO PROJEKTOWANIA STROPÓW

Aplikacje VECTOR oraz SMART są narzędziem w postaci darmowej nakładki na programy typu Cad (ZwCad® i Autocad®), które w prosty i intuicyjny sposób pozwolą Państwu wprojektować innowacyjne stropy VECTOR oraz SMART, przy równoczesnym zachowaniu założeń producenta.

Za czytelnym i intuicyjnym menu programu, kryją się algorytmy, które czuwają nad poprawnym i ekonomicznym rozkładem płyt na stropowanych powierzchniach. Program prócz tworzenia części rysunkowej rozkładu płyt, pomaga również w tworzeniu zestawień, co pozwala uniknąć błędów na etapie zliczania i zamawiania płyt na budowę. Moduł tworzenia zestawień w postaci rysunkowej, pozwala za pomocą kilku kliknięć zwymiarować wycięcia w płytach, co ułatwia ich produkcję.

Najnowsze nakładki VECTOR oraz SMART instalują się jednocześnie z jednego instalatora. Nie wymagają aktywacji, wystarczy rozpakować plik .zip i uruchomić plik instalacyjny.

Uwagi prosimy kierować na adres e-mail: s.kapela@konbet.pl.

NIEZBĘDNE INFORMACJE DLA PROJEKTANTÓW

Projektanci i konstruktorzy znajdą tutaj wszelkie potrzebne informacje, pozwalające samodzielnie wprojektować panele stropowe w Wasze projekty.

Instrukcja składowania, montażu i transportu stropów pozwoli Państwu lepiej poznać produkt od strony wykonawcy oraz firmy transportowej.

Prezentujemy wyniki raportu z badania stropów Vector 2 i Vector 3 - obciążenia doraźne, wykonanego przez zespół specjalistów z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pod przewodnictwem prof. Łukasza Drobca.

W marcu 2017 roku dr. Leszek Dulak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach przeprowadził badania systemów stropowych, pod kątem akustyki stropów i ich zgodności z obowiązującymi normami. Zachęcamy do pobrania opracowania.

W poniższej prezentacji znajdą Państwo szczegóły rozwiązania stropu VECTOR, przygotowane przez prof. Łukasza Drobca z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pokazane są tam szczegółowe wytyczne do projektowania.

VECTOR to połączenie najlepszych cech popularnych systemów stropowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich wad. Podstawę stropu stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o grubości 4 cm i szerokości 60 cm, z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym, równoległym do kierunku kratownic. Na jego górnej powierzchni znajduje się warstwa, która zwiększa przyczepność betonu konstrukcyjnego oraz wzmacnia połączenia między poszczególnymi elementami.

INNOWACYJNY STROP VECTOR

Niektórzy specjaliści z branży budowlanej z podziwem i niejednokrotnie zazdrością obserwują sektor IT czy mobile - rewolucyjne nowinki,  ważne usprawnienia technologiczne pojawiają się tam średnio raz na kwartał. Wielu oddałoby dużo by takie możliwości stały też przed budowlanką. Niestety, ten sektor nie rozwija się aż tak dynamicznie. Dlatego na szczególną uwagę zasługują wszelkie nowości - zwłaszcza te, które są w stanie zmienić polską rzeczywistość stropową.

Pod koniec 2015 roku na rynku zadebiutował nowy strop zespolony o nazwie VECTOR. Połączył on zalety znanych i popularnych systemów stropowych oraz wyeliminował ich wady. Brzmi zbyt pięknie, by mogło być możliwe? Przyjrzyjmy się zatem tej innowacji.

Kilka faktów

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to płyta o grubości czterech centymetrów z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami (o wysokości 10-20 cm) i zbrojeniem głównym. Panele mają szerokość 60 cm. Są zdolne przenosić obciążenia od 4 do 10 kN/m2, a same w sobie ważą około 70 kilogramów na metr bieżący. Tyle suchych faktów - co jednak oznaczają one w praktyce?

Warto zwrócić uwagę, że podstawę nowego stropu stanowi cienka płyty prefabrykowana, wykonana z żelbetonu. Już sam fakt prefabrykacji pozwala nam sądzić, że rozwiązanie to jest nie tylko ustandaryzowane, ale i opatrzone odpowiednimi certyfikatami jakościowymi.

Sprytne rozwiązanie

Nie da się ukryć, że producent posłużył się przy tworzeniu tego stropu największym darem dobrych firm - doświadczeniem. Wykorzystał bowiem zalety popularnych systemów - by nie wyważać otwartych drzwi, ale dopracował technologicznie produkt tak, by pozbyć się ich wad. Trzeba przyznać, że prezentowane zestawienie wygląda naprawdę imponująco.

Strop VECTOR vs Filigran

Stropy typu Filigran zbliżone są właściwościami do stropów monolitycznych, ale odróżnia je fakt prefabrykacji. Są to dość cienkie płyty ze zbrojeniem. Ich wadą, której pozbyto się w VECTORZE jest wielkość, która uniemożliwiała szybki montaż za pomocą lekkich dźwigów. Kolejnym problemem w ich przypadku jest brak standaryzacji, co jest związane z koniecznością projektowania tego stropu oddzielnie do każdego pomieszczenia. Uniwersalność VECTORA rozwiązała tę kwestię. Podobnie poradzono sobie z możliwością swobodnego wykonywania wycięć i otworów - VECTOR pozwala na taką opcję już na budowie, w Filigranie takie elementy trzeba projektować. Konieczność dokładnego projektowania w przypadku starszego typ stropu pokonała VECTORowa modułowość, która pozwala na szybką adaptację istniejących już projektów.

Strop VECTOR vs stropy belkowo-pustakowe

Stropy belkowo-pustakowe typu Teriva, FERT czy Porotherm są znane i popularne na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że są to rozwiązania idealne. A do tego dąży VECTOR. W czym pokonuje starszych braci? Przede wszystkim wygrywa dzięki niższym kosztom wykonania i łatwiejszemu montażowi. Tu działa prosta kalkulacja: jeśli w przypadku stumetrowego stropu musimy ułożyć wykorzystując strop belkowo-pustakowych ok. 700 elementów - i to ręcznie! - a w przypadku VECTORA ok. 30 i za pomocą dźwigu HDS, nikt nie ma chyba wątpliwości co pójdzie sprawniej, a dzięki temu taniej. Dużą wadą stropów typu Teriva jest słaba dźwiękoizolacyjność - w przypadku VECTORA izolacyjność dźwiękowa samego stropu jest znacznie wyższa od stropów belkowo-pustakowych i to łącznie z posadzką i styropianem! Kojarzycie poprzeczne pęknięcia na suficie w starym budownictwie? Tak, to tzw. klawiszowanie, często spotykane właśnie w przypadku stropów typu Teriva, FERT czy Porotherm. VECTOR daje gwarancję, że ten problem się nie pojawi. Kolejną przewagą nowego stropu jest możliwość ukrycia w nim wszelkich instalacji oraz stropowania powierzchni nawet o nieregularnych kształtach.

Brzmi przekonująco, prawda? Nie tylko dla nas: od chwili pojawienia się na rynku VECTOR zdobywa kolejne wyróżnienia - TopBuilder 2016, Złoty Medal MTP. Kibicujemy zatem tej nowości, by stawała się jak najbardziej dostępna na terenie całego kraju.

MAMY DLA CIEBIE DARMOWĄ KSIĄŻKĘ NA PODSTAWIE BADAŃ: RYNEK STROPOWY W POLSCE W LATACH 2015 - 2016!

Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która pozwoli na kontynuowanie naszych badań.

REFERENCJE, CZYLI CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

"Na etapie dobierania stropu polecamy stronę www.stropy.pl – można tam zrobić przegląd kilku technologii oraz dokonać ich wyceny. Zrobiliśmy przegląd obecnie dostępnych produktów na rynku razem z wycenami: bazowy strop gęstożebrowy Teriva (gr. 30cm), stropy typu filigran np. Vector, stropy z płyt strunobetonowych (strop Smart). Tylko jeden typ spełniał wszystkie nasze wymagania - lekki strop panelowy Smart."

ADAM DŁUGOSZEWSKI

Projektant / ProjektStodola.pl
"Wysoka jakość produktów, możliwości logistyczne, terminowość dostaw oraz doradztwo i zaangażowanie pracowników pozwalają mi zarekomendować KONBET Poznań, członka grupy STROPY.pl jako wiarygodnego partnera w biznesie"

JAKUB PYŻALSKI

Prezes Zarządu / Family House Sp. z o.o.
ZAUFALI NAM
OGÓLNOPOLSKA DOSTĘPNOŚĆ

BETMIX Trzebiatów, FABRYKA STROPÓW Konarzyce, HENKOR Topólka, KONBET Poznań, KERAMZYT SYSTEM Szczecin, LUBAR Rybnik, STROP-HURT Ożarów Mazowiecki, TADEJ Chróścice, BUMIS Rdzów, WINECKI Wręczyca Wielka, MAZUR Kurzętnik, DS HOUSE Lublin, WALBET Jadwisin, LUCBEL Turek, BUILDING SYSTEM Kraków

TOP