Nadproża strunobetonowe, pustaki szalunkowe

Asortyment uzupełniający systemy stropowe Asortyment uzupełniający systemy stropowe

Wszystko to, czego będziesz potrzebował przy systemach stropowych

Nadproża strunobetonowe:

Oprócz systemów stropowych istotnymi elementami budowy są także nadproża, które trzeba wykonać nad otworami drzwiowymi czy okiennymi przed przystąpieniem do układania stropu. W tym wypadku warto sięgnąć po cieszące się coraz większą popularnością prefabrykowane nadproża strunobetonowe SBN, które są dużo bardziej wytrzymałe od klasycznych nadproży szalowanych i wylewanych na budowie, czy też półprefabrykatów, jak nadproża typu L-19. W odróżnieniu od tych rozwiązań, nadproża SBN są gotowym elementem, który wystarczy umieścić w otworze okiennym/drzwiowym. Po zamontowaniu, nadproże posiada już swoją docelową nośność, dzięki czemu od razu można kontynuować prace budowlane.

Nadproża SBN dostępne są w 4 rodzajach:

nabproza sbn rodzaje wymiary porownanie

Pustaki szalunkowe (kształtki wieńcowe):

Dla przyspieszenia i ułatwienia prac budowlanych oferujemy także szeroką ofertę pustaków szalunkowych (kształtek wieńcowych), dzięki którym eliminujemy konieczność deskowania przed zalaniem wieńca. Pustaki szalunkowe służą do jedno lub dwustronnego oparcia stropu (kształtki typu L i C). a także do poprowadzenia wieńca, np. przy klatce schodowej (kształtka typu U). Kolejną zaletą pustaków szalunkowych jest to, że uzyskujemy równą powierznię pod oparcie stropu, dzięki czemu nie musimy wykonywać wylewek ani podmurówek. 

Pierwszy rodzaj pustaków, czyli L, można zastosować w przypadku stropów o wysokościach 15; 20; 24; 26,5; 30; 32 lub 34 cm. Kształtki wieńcowe zbudowane są z keramzytu, wytrzymałego materiału, o dobrej izolacji termicznej. Podobnie jest w kształtkach typu C i U, które nie mają określonej wysokości stropy, do którego powinny być zastosowane, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Pierwsze występują w czterech szerokościach, 18, 24, 30 i 36 cm, co pozwala na dokładne dopasowanie elementów do konstrukcji budynku. Natomiast kształtki typu U można spotkać jedynie w szerokości 24 cm, długości 25 cm oraz wysokości wynoszącej 24 lub 31 cm. Pustaki narożnikowe różnią się od siebie jedynie wysokością, która może wynosić odpowiednio: 22; 27; 31; 33,5; 37 oraz 41 cm. Długość i szerokość w każdym wariancie jest taka sama i wynosi 36 cm.

ksztaltka termobet konbet poznanpustak szalunkowy l konbet poznanpustak szalunkowy c konbet poznanpustak szalunkowy u konbet poznanpustak szalunkowy naroznikowy wewnetrzny l konbet poznanpustak szalunkowy naroznikowy zewnetrzny l konbet poznan

Dlaczego wybór odpowiedniego stropu jest tak istotny?

Wybór odpowiedniego systemu stropowego, jaki zamierzasz zastosować w swoim domu to jedna z najważniejszych decyzji podczas całej budowy. Postaramy się pomóc Tobie w podjęciu decyzji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego Partnera i wyślesz zapytanie, a bezpłatnie wycenimy strop.

Pamiętaj - wycenimy Twój projekt zupełnie za darmo!
Wystarczy, że prześlesz nam swoje zapytanie, które trafi do jednego z producentów stropów.

Grupa producentów stropów - STROPY.pl pokrywa obszar całej Polski:

BETMIX Trzebiatów, FABRYKA STROPÓW Konarzyce, HENKOR Topólka, KONBET Poznań, KERAMZYT
SYSTEM
Szczecin, LUBAR Rybnik, NOVODO Kraków, STROPY Kielce, STROP-HURT Ożarów Mazowiecki, TADEJ Chróścice, BUMIS Klwów

Kontakt:
Szymon Kapela
Specjalista ds. Marketingu
tel.: +48 519 302 141    |    s.kapela@konbet.pl

Mapa partnerów STROPY.pl

Mapa producentów stropów - Partnerów grupy STROPY.pl


Powered by JS Network Solutions