Strop panelowy, lekkie stropy SMART - cena i informacje

Układanie systemu stropowego SMART jest bardzo proste i szybkie Układanie systemu stropowego SMART jest bardzo proste i szybkie

Lekki Strop Panelowy SMART, to technologia przyszłości dostępna dziś

Branża budowlana powróciła do technologii, która jeszcze nie tak dawno kojarzyła się w Polsce negatywnie. Tymczasem, inne sektory, jak np. branża wnętrzarska, już dawno się w niej rozwijają. Mowa oczywiście o prefabrykacji. Gotowe, fabrycznie przygotowywane elementy są bowiem zazwyczaj lepsze, a na pewno pewniejsze i szybsze w montażu niż te przygotowywane na miejscu inwestycji. W dziedzinie stropów od kilku lat prym wiodą stropy panelowe, w szczególności lekki strop panelowy SMART. Dziś kilka faktów o jego parametrach.

Strop SMART to płyta strunobetonowa o szerokości 60 cm. Do głównych zalet tego stropu należą: pewność, bezpieczeństwo, krótki czas montażu, niska masa własna, modułowość, dobra izolacja akustyczna, wysoka wytrzymałość i niska promieniotwórczość.

Minus jest właściwie tylko jeden - nie wszędzie taki strop da się zamontować. Do jego ułożenia używa się bowiem lekkiego dźwigu typu HDS, a ten nie wszędzie jest w stanie dojechać.
lekki strop panelowy cena

Parametry stropu SMART

Właściwości stropów to zwykle największa zagadka dla inwestorów - co oznaczają, czy dobrze by wartości były wysokie czy niskie, jak je porównywać. Każdy kto stanął przed świadomym wyborem materiałów budowlanych prędzej czy później musiał sobie na te pytania odpowiedzieć. W przypadku tak ważnego elementu jak strop, warto jednak poświęcić tej kwestii nieco więcej czasu - od niego zależy bowiem nasze bezpieczeństwo, komfort, a przede wszystkim trwałość konstrukcji naszego wymarzonego domu.

Co oznacza wysoka wytrzymałość?
Ten parametr mówi nam o odporności stropu na obciążenia. W przypadku stropu SMART jest to od 5 do 40 kN/m2, a zatem od 500 do 4000 kg na m2. Przedział jest tak szeroki, ponieważ zależy od wysokości konstrukcyjnej stropu, rozpiętości oraz średnicy zbrojenia płyty.

Co to znaczy, że strop ma wysoką izolacyjność akustyczną?
Ta cecha oznacza potocznie blokowanie dźwięków, co ma szczególne znaczenie przy domach piętrowych. W przypadku stropu SMART poziom tej izolacyjności wynosi 54 dB.  Oznacza to, że daje minimum dwukrotnie większy komfort akustyczny dla człowieka przebywającego w pomieszczeniu, niż np. popularny na rynku strop gęstożebrowy.

Co oznacza niska promieniotwórczość?
Bardzo wiele - dla naszego zdrowia i dla środowiska. Niestety - materiały budowlane odznaczają się mniejszą lub większą promieniotwórczością, nie da się tego uniknąć w stu procentach, ale ważne jest by te wartości były jak najniższe. Panele stropowe SMART charakteryzują się jedną z niższych promieniotwórczości wśród dostępnych w Polsce systemów stropowych. A to ma ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców domu.

Dlaczego lżejszy strop jest lepszy?
Z prostej przyczyny: bo jego waga nie wpływa bardzo na obciążenie stropu, a to z kolei ma znacznie przy bezpieczeństwie i możliwościach konstrukcji. Tradycyjne lekkie stropy miały jednak zasadniczą wadę - gorszą izolacyjność akustyczną, ale ten problem, jak już pisaliśmy wcześniej - nie dotyczy SMARTA. Waga jednego metra kwadratowego zależy od wysokości konstrukcyjnej - 250 kg dla wysokości 15 cm i 300 kg dla wysokości 20 cm. To jedno z najlżejszych rozwiązań na rynku.

Zobacz film i przekonaj się, dlaczego warto wybrać system stropowy SMART!

Przykłady realizacji systemu stropowego SMART

lekki strop panelowy smart foto 1   lekki strop panelowy smart foto 2   lekki strop panelowy smart foto 3   lekki strop panelowy smart foto 4 lekki strop panelowy smart foto 5   lekki strop panelowy smart foto 6   lekki strop panelowy smart foto 7   lekki strop panelowy smart foto 8 lekki strop panelowy smart foto 9   lekki strop panelowy smart foto 10   lekki strop panelowy smart foto 11   lekki strop panelowy smart foto 12

Strop SMART cena

Dlaczego wybór odpowiedniego stropu jest tak istotny?

Wybór odpowiedniego systemu stropowego, jaki zamierzasz zastosować w swoim domu to jedna z najważniejszych decyzji podczas całej budowy. Postaramy się pomóc Tobie w podjęciu decyzji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego Partnera i wyślesz zapytanie, a bezpłatnie wycenimy strop.

Pamiętaj - wycenimy Twój projekt zupełnie za darmo!
Wystarczy, że prześlesz nam swoje zapytanie, które trafi do jednego z producentów stropów.

Grupa producentów stropów - STROPY.pl pokrywa obszar całej Polski:

BETMIX Trzebiatów, FABRYKA STROPÓW Konarzyce, HENKOR Topólka, KONBET Poznań, KERAMZYT
SYSTEM
Szczecin, LUBAR Rybnik, NOVODO Kraków, STROPY Kielce, STROP-HURT Ożarów Mazowiecki, TADEJ Chróścice, BUMIS Klwów

Kontakt:
Szymon Kapela
Specjalista ds. Marketingu
tel.: +48 519 302 141    |    s.kapela@konbet.pl

Mapa partnerów STROPY.pl

Mapa producentów stropów - Partnerów grupy STROPY.pl


Powered by JS Network Solutions