STROP VECTOR ZESPOLONY - CENA I INFORMACJE

INNOWACYJNY STROP VECTOR

  • DOSKONAŁA DŹWIĘKOIZOLACYJNOŚĆ
  • SZYBKI I ŁATWY MONTAŻ (DŹWIG HDS)
  • NISKI KOSZT WYKONANIA STROPU
  • IDEALNIE GŁADKA POWIERZCHNIA DOLNA
  • MOŻLIWOŚĆ UKRYCIA INSTALACJI W STROPIE
  • BRAK KLAWISZOWANIA
  • ZDROWY I EKOLOGICZNY

VECTOR to połączenie najlepszych cech popularnych systemów stropowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich mankamentów. Podstawę stropu stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o grubości 4 cm i szerokości 60 cm, z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym, równoległym do kierunku kratownic. Na jego górnej powierzchni znajduje się warstwa, która zwiększa przyczepność betonu konstrukcyjnego oraz wzmacnia połączenia między poszczególnymi elementami.

SZYBKOŚĆ MONTAŻU STROPU ORAZ ŚWIETNA IZOLACJA AKUSTYCZNA TO ZALETY VECTORA

CZY AKUSTYKA STROPU JEST NAPRAWDĘ TAK WAŻNA?

Ten parametr odpowiada za dźwięki, które przedostają się między kondygnacjami budynku. Chyba nikt nie lubi, jak nam się skacze „nad głową”, dlatego lepiej zainwestować w strop o wysokim poziomie dźwiękoizolacyjności. Pamiętajmy o tej właściwości wybierając rozwiązanie dla siebie. I niech nas nie zwiodą niewielkie różnice. Zaledwie 6 dB daje nam bowiem podwojenie hałasu i dużo mniejszy komfort!

Dlatego prezentujemy tabelę, porównującą akustykę wybranych systemów stropowych, na podstawie niezależnych, profesjonalnych badań, wykonanych przez dr inż. Leszek Dulak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zawarte w niej wartości to średnia ważona najważniejszego parametru, jakim jest izolacyjność projektowa. Im wyższa wartość, tym mniejsze przenoszenie dźwięków przez strop, czyli jego lepsza dźwiękoizolacyjność oraz wyższy komfort użytkowania zakończonej inwestycji.

KOLOR ZIELONY - NAJLEPSZE PARAMETRY
KOLOR CZERWONY - NAJGORSZA AKUSTYKA

VECTOR to połączenie najlepszych cech popularnych systemów stropowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich wad. Podstawę stropu stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o grubości 4 cm i szerokości 60 cm, z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym, równoległym do kierunku kratownic. Na jego górnej powierzchni znajduje się warstwa, która zwiększa przyczepność betonu konstrukcyjnego oraz wzmacnia połączenia między poszczególnymi elementami.

INNOWACYJNY STROP VECTOR

Instrukcja składowania, montażu i transportu stropu VECTOR pozwoli Państwu lepiej poznać produkt od strony wykonawcy oraz firmy transportowej.

Projektanci i konstruktorzy znajdą tutaj wszelkie potrzebne informacje, pozwalające samodzielnie wprojektować panele stropowe w Wasze projekty.

Niektórzy specjaliści z branży budowlanej z podziwem i niejednokrotnie zazdrością obserwują sektor IT czy mobile - rewolucyjne nowinki,  ważne usprawnienia technologiczne pojawiają się tam średnio raz na kwartał. Wielu oddałoby dużo by takie możliwości stały też przed budowlanką. Niestety, ten sektor nie rozwija się aż tak dynamicznie. Dlatego na szczególną uwagę zasługują wszelkie nowości - zwłaszcza te, które są w stanie zmienić polską rzeczywistość stropową.

Pod koniec 2015 roku na rynku zadebiutował nowy strop zespolony o nazwie VECTOR. Połączył on zalety znanych i popularnych systemów stropowych oraz wyeliminował ich wady. Brzmi zbyt pięknie, by mogło być możliwe? Przyjrzyjmy się zatem tej innowacji.

Kilka faktów

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR to płyta o grubości czterech centymetrów z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami (o wysokości 10-20 cm) i zbrojeniem głównym. Panele mają szerokość 60 cm. Są zdolne przenosić obciążenia od 4 do 10 kN/m2, a same w sobie ważą około 70 kilogramów na metr bieżący. Tyle suchych faktów - co jednak oznaczają one w praktyce?

Warto zwrócić uwagę, że podstawę nowego stropu stanowi cienka płyty prefabrykowana, wykonana z żelbetonu. Już sam fakt prefabrykacji pozwala nam sądzić, że rozwiązanie to jest nie tylko ustandaryzowane, ale i opatrzone odpowiednimi certyfikatami jakościowymi.

Sprytne rozwiązanie

Nie da się ukryć, że producent posłużył się przy tworzeniu tego stropu największym darem dobrych firm - doświadczeniem. Wykorzystał bowiem zalety popularnych systemów - by nie wyważać otwartych drzwi, ale dopracował technologicznie produkt tak, by pozbyć się ich wad. Trzeba przyznać, że prezentowane zestawienie wygląda naprawdę imponująco.

Strop VECTOR vs Filigran

Stropy typu Filigran zbliżone są właściwościami do stropów monolitycznych, ale odróżnia je fakt prefabrykacji. Są to dość cienkie płyty ze zbrojeniem. Ich wadą, której pozbyto się w VECTORZE jest wielkość, która uniemożliwiała szybki montaż za pomocą lekkich dźwigów. Kolejnym problemem w ich przypadku jest brak standaryzacji, co jest związane z koniecznością projektowania tego stropu oddzielnie do każdego pomieszczenia. Uniwersalność VECTORA rozwiązała tę kwestię. Podobnie poradzono sobie z możliwością swobodnego wykonywania wycięć i otworów - VECTOR pozwala na taką opcję już na budowie, w Filigranie takie elementy trzeba projektować. Konieczność dokładnego projektowania w przypadku starszego typ stropu pokonała VECTORowa modułowość, która pozwala na szybką adaptację istniejących już projektów.

Strop VECTOR vs stropy belkowo-pustakowe

Stropy belkowo-pustakowe typu Teriva, FERT czy Porotherm są znane i popularne na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że są to rozwiązania idealne. A do tego dąży VECTOR. W czym pokonuje starszych braci? Przede wszystkim wygrywa dzięki niższym kosztom wykonania i łatwiejszemu montażowi. Tu działa prosta kalkulacja: jeśli w przypadku stumetrowego stropu musimy ułożyć wykorzystując strop belkowo-pustakowych ok. 700 elementów - i to ręcznie! - a w przypadku VECTORA ok. 30 i za pomocą dźwigu HDS, nikt nie ma chyba wątpliwości co pójdzie sprawniej, a dzięki temu taniej. Dużą wadą stropów typu Teriva jest słaba dźwiękoizolacyjność - w przypadku VECTORA izolacyjność dźwiękowa samego stropu jest znacznie wyższa od stropów belkowo-pustakowych i to łącznie z posadzką i styropianem! Kojarzycie poprzeczne pęknięcia na suficie w starym budownictwie? Tak, to tzw. klawiszowanie, często spotykane właśnie w przypadku stropów typu Teriva, FERT czy Porotherm. VECTOR daje gwarancję, że ten problem się nie pojawi. Kolejną przewagą nowego stropu jest możliwość ukrycia w nim wszelkich instalacji oraz stropowania powierzchni nawet o nieregularnych kształtach.

Brzmi przekonująco, prawda? Nie tylko dla nas: od chwili pojawienia się na rynku VECTOR zdobywa kolejne wyróżnienia - TopBuilder 2016, Złoty Medal MTP. Kibicujemy zatem tej nowości, by stawała się jak najbardziej dostępna na terenie całego kraju.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE STROP VECTOR

JAKIE MASZ TERAZ OPCJE?

POZNAJ INNE STROPY

Sprawdź, jaki jeszcze masz wybór

PORÓWNAJ STROPY

Porównaj ten strop z innymi systemami

WYCENIĆ STROP

Sprawdź, ile będzie kosztował Twój strop!

3 PROSTE KROKI DOWYCENY STROPU

Tylko kilka minut dzieli Cię od uzyskania bezpłatnej wyceny stropu dla Twojego domu.
Bezpłatnie, bezpośrednio od producenta!

wybierz firmę

Wybierz producenta z Twojej okolicy, dzięki czemu zredukujesz koszty transportu

wypełnij formularz

Wpisz podstawowe dane o inwestycji oraz załącz projekt domu, jeśli posiadasz

otrzymaj wycenę

Na podany adres e-mail otrzymasz wycenę stropu, bezpośrednio od producenta

PRZEGLĄD SYSTEMÓW STROPOWYCH

POZNAJ CECHY STROPÓW, JAKICH MOŻESZ UŻYĆ DO BUDOWY DOMU LUB INNEJ INWESTYCJI

Nowa generacja stropów gęstożebrowych. Jak Teriva, ale bez pustaków. Eliminuje wady Filigranu i Terivy.

Stropy gęstożebrowe Teriva to tak właściwie produkt pośredni pomiędzy monolitami, a prefabrykatami.

Lekki strop panelowy SMART to przede wszystkim bardzo szybki montaż oraz niska masa własna.

Filigran jest prefabrykowaną płytą stropową. Zmiana pomieszczeń wymaga przeprojektowania stropu.

Strop gęstożebrowy na belce sprężonej MASTER to technologia nieco bardziej zaawansowana niż Teriva.

Płyty strunobetonowe to redukcja czasu i kosztów. Głownie wykorzystywane przy dużych powierzchniach.

TOP