Stropy na belce sprężonej - Strop MASTER

Stropy gęstożebrowe na belce sprężonej typu MASTER Stropy gęstożebrowe na belce sprężonej typu MASTER

STROP MASTER - stropy gęstożebrowe na belce sprężonej

Technologia sprężonego betonu znacznie poprawia parametry stropów gęstożebrowych. Czym charakteryzuje się ta technologia, w jaki sposób jest wykorzystywana i jakie może przynieść korzyści nam - końcowym użytkownikom stropów?

Głównymi elementami stropów gęstożebrowych są elementy prefabrykowane - pustaki i belki (żebra). W stropach MASTER mamy do czynienia z technologią nieco bardziej zaawansowaną niż w przypadku stropów gęstożebrowych typu TERIVA. Mimo że zasada montażu tego rodzaju stropu jest bardzo zbliżona do TERIVY, ma jednak nad nią pewne przewagi.

Zanim o stropie, przyjrzyjmy się jednak samej technologii sprężania betonu - nie jest nowa, a historycznie za jej kolebkę uważa się Stany Zjednoczone, choć mniej więcej w tym samym czasie (końcówka XIX wieku) próby sprężania pojawiały się także w Europie. Ich celem było przede wszystkim wyeliminowanie wad żelbetonu, który ma niską odporność na zarysowania. Szczyt rozwoju tej technologii przypada jednak dopiero na lata powojenne drugiej połowy XX wieku.

Sprężanie betonu - kilka słów o technologii

Konstrukcje sprężone w budownictwie, to elementy, do których celowo wprowadza się siły wewnętrzne. Celem tego działania jest przeciwdziałanie efektom obciążeń zewnętrznych, czyli np. odkształceniom czy rysom. Technologia ta, umożliwiająca produkcję elementów znanych strunobetonowymi, sprawia, że materiały mają większą wytrzymałość w porównaniu z rozwiązaniami żelbetowymi. Strunobeton (czyli beton sprężony) zawiera zbrojenie w postaci drutów lub linek (tzw. strun) z wysokogatunkowej stali, które przed wylaniem masy betonowej zostają naprężone. Gdy beton osiągnie odpowiednią wytrzymałość, stopniowo odpręża się stalowe struny, a siły ze tych splotów przenoszone są na beton.

Strunobeton pozwala na tworzenie konstrukcji lżejszych, o większych rozpiętościach, a zarazem tańszych.

Jak to wpływa na strop i jaki ma związek ze stropem MASTER?

Technologia sprężania betonu dodaje stropom gęstożebrowym kilka plusów. Dzięki niej stropy te są mniej narażone na zjawisko klawiszowania przy dużych rozpiętościach. Są także zdolne do przenoszenia większych obciążeń. Zaletą stosowania belek sprężonych w stropach MASTER jest także większa wytrzymałość całej konstrukcji stropowej.

W odróżnieniu od TERIVY, przy rozpiętościach większych niż 4,5 m, w przypadku tego rodzaju stropu nie ma konieczności stosowania żeber rozdzielczych. Dzięki temu można pominąć gęste stemplowanie oraz deskowanie. Większa nośność belek sprężonych umożliwia też zmniejszenie liczby podpór montażowych podczas układania pustaków i wykonywania nadbetonu.

Sprężone belki stropowe mają kształt odwróconej litery T. Ich zastosowanie w stropach gęstożebrowych pozwala uzyskać mniejszą wartość ugięć stropu w porównaniu z TERIVĄ, a także większą wytrzymałość na występowanie zarysowań i klawiszowania. Ten rodzaj stropu można stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Przykłady realizacji systemu stropowego MASTER

strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 1   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 2   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 3   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 4 strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 5   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 6   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 7   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 8 strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 9   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 10   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 11   strop gęstożebrowy na belce sprężonej master foto 12

Dlaczego wybór odpowiedniego stropu jest tak istotny?

Wybór odpowiedniego systemu stropowego, jaki zamierzasz zastosować w swoim domu to jedna z najważniejszych decyzji podczas całej budowy. Postaramy się pomóc Tobie w podjęciu decyzji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego Partnera i wyślesz zapytanie, a bezpłatnie wycenimy strop.

Pamiętaj - wycenimy Twój projekt zupełnie za darmo!
Wystarczy, że prześlesz nam swoje zapytanie, które trafi do jednego z producentów stropów.

Grupa producentów stropów - STROPY.pl pokrywa obszar całej Polski:

BETMIX Trzebiatów, FABRYKA STROPÓW Konarzyce, HENKOR Topólka, KONBET Poznań, KERAMZYT
SYSTEM
Szczecin, LUBAR Rybnik, NOVODO Kraków, STROPY Kielce, STROP-HURT Ożarów Mazowiecki, TADEJ Chróścice, BUMIS Klwów

Kontakt:
Szymon Kapela
Specjalista ds. Marketingu
tel.: +48 519 302 141    |    s.kapela@konbet.pl

Mapa partnerów STROPY.pl

Mapa producentów stropów - Partnerów grupy STROPY.pl


Powered by JS Network Solutions