Strop TERIVA gęstożebrowy - cena i informacje

Stropy gęstożebrowe typu TERIVA są wciąż popularne, ale czasochłonne i niekorzystne cenowo Stropy gęstożebrowe typu TERIVA są wciąż popularne, ale czasochłonne i niekorzystne cenowo

Strop gęstożebrowy typu TERIVA

Stropy gęstożebrowe TERIVA to tak właściwie swoisty łącznik, produkt pośredni pomiędzy monolitami, a prefabrykatami. Nazywany jest też często ogólnie stropem gęstożebrowym lub belkowo-pustakowym. Nazwa "gęstożebrowe" wzięła się od regularnie i często montowanych belek - żeber (odległość między nimi zwykle wynosi od 30 do 60 cm, sporadycznie 90 cm). W przypadku TERIVY żebra mają postać belek kratownicowych, których zbrojenie jest zabetonowane.
strop gęstożebrowy cena

Na gotowy strop TERIVA składa się kilka elementów:

  • kratownice belek stropowych,
  • pustaki betonowych,
  • beton, którym uzupełniane są przestrzenie już na budowie.

Montaż TERIVY krok po kroku

W TERIVIE najczęściej stosuje się pustaki keramzytobetonowe lub pustaki z betonu komórkowego. Po ułożeniu żeber, między nimi układa się pustaki. Na tej konstrukcji wylewa się tzw. nadbeton, czyli kilkucentymetrową warstwę betonową. W przypadku rozpiętości stropu powyżej 4,5 m, trzeba wykonać tzw. żebra rozdzielcze, które są układane poprzecznie do żeber stropu. Robi się to po to by uniknąć zjawiska klawiszowania, czyli pękania sufitu wzdłuż belek. Przy tym zabiegu konieczne jest stemplowanie, czyli podparcie stropu od spodu. Te podpory muszą pozostać przez co najmniej trzy tygodnie, a przez co najmniej 28 dni nie można też stropu nadmiernie obciążać (podpierać kolejnej kondygnacji, składować na nim ciężkich materiałów itp.). Dopiero po tym czasie beton osiągnie pełną wytrzymałość. To co także jest istotne to fakt, że pod belkami stropowymi nie mogą znajdować się bezpośrednio ściany działowe - trzeba je budować tak, by kończyły się kilka centymetrów pod stropem. Szczelinę tę wypełnia się dopiero na etapie tynkowania.

Wady i zalety stropu TERIVA

Ten rodzaj stropu może być stosowany zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej. Najczęściej TERIVĘ spotykamy na budowach domów jednorodzinnych. Na rynku dostępne są różne odmiany TERIVY, które różnią się np. nośnością, rozstawem belek czy rozpiętością.
strop teriva cena

Porównując ten rodzaj stropu do innych, możemy wskazać jego wady i zalety. Stropy gęstożebrowe typu TERIVA są lepsze od monolitycznych, ponieważ są nieco łatwiejsze w montażu. Część elementów konstrukcyjnych trafia na budowę prosto z fabryki - jak np. pustaki czy belki ze zbrojeniem. Niska masa tych elementów powoduje, że można je układać ręcznie. Popularność TERIVY wpływa też pozytywnie na jej dostępność.

Jest jednak także i druga strona medalu. Powszechna dostępność nie wpływa pozytywnie na jakość materiałów - niestety często za produkcję tego rodzaju stropu biorą się firmy, które niewiele wiedzą o stropach. Łatwość montażu z kolei może być zgubna w przypadku tzw. fachowców od wszystkiego. A jakość stropu jest tutaj bezpośrednio uzależniona od staranności, wiedzy i doświadczenia ekipy montującej. Tego rodzaju stropu praktycznie nie da się też wykonać w przypadku nieregularnych, skomplikowanych projektów. Są także podatne na klawiszowanie, a ich izolacyjność akustyczna jest znacznie gorsza od większości innych rozwiązań stropowych.

Przykłady realizacji systemu stropowego TERIVA

strop gestozebrowy teriva foto 1   strop gestozebrowy teriva foto 2   strop gestozebrowy teriva foto 3   strop gestozebrowy teriva foto 4 strop gestozebrowy teriva foto 5   strop gestozebrowy teriva foto 6   strop gestozebrowy teriva foto 7   strop gestozebrowy teriva foto 8 strop gestozebrowy teriva foto 9   strop gestozebrowy teriva foto 10   strop gestozebrowy teriva foto 11   strop gestozebrowy teriva foto 12

stropy gęstożebrowe cena

Dlaczego wybór odpowiedniego stropu jest tak istotny?

Wybór odpowiedniego systemu stropowego, jaki zamierzasz zastosować w swoim domu to jedna z najważniejszych decyzji podczas całej budowy. Postaramy się pomóc Tobie w podjęciu decyzji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedniego Partnera i wyślesz zapytanie, a bezpłatnie wycenimy strop.

Pamiętaj - wycenimy Twój projekt zupełnie za darmo!
Wystarczy, że prześlesz nam swoje zapytanie, które trafi do jednego z producentów stropów.

Grupa producentów stropów - STROPY.pl pokrywa obszar całej Polski:

BETMIX Trzebiatów, FABRYKA STROPÓW Konarzyce, HENKOR Topólka, KONBET Poznań, KERAMZYT
SYSTEM
Szczecin, LUBAR Rybnik, NOVODO Kraków, STROPY Kielce, STROP-HURT Ożarów Mazowiecki, TADEJ Chróścice, BUMIS Klwów

Kontakt:
Szymon Kapela
Specjalista ds. Marketingu
tel.: +48 519 302 141    |    s.kapela@konbet.pl

Mapa partnerów STROPY.pl

Mapa producentów stropów - Partnerów grupy STROPY.pl


Powered by JS Network Solutions